+48 502 311 505
KOSZTY REJSU:
Cena - kabina dwuosobowa: 1120 €
Cena - czarter całego jachtu z skipperem: 3100 €
AKWEN:
Morze Śródziemne, Zatoka Neapolitańska
TERMIN: 10.08.2017 - 20.08.2017 (10 dni)

Ischia - Capri - Amalfi . Rejs nr 4

Ischia - Capri - Amalfi

Zapraszamy do wzięcia udziału w rejsie żeglarskim po wodach Zatoki Neapolitańskiej.
Będziemy żeglować 10 dni. To czas, który pozwoli dobrze wypocząć, zwiedzić i poznać najważniejsze miejsca, a przy okazji nie zmęczyć się zbyt długim pobytem na morzu.
Proponujemy rejsy w terminach charakteryzujących się optymalnymi warunkami pogodowymi oraz wyselekcjonowane, specjalnie dobrane trasy, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Czas na prawdziwą morską przygodę!

Rejs odbędzie się w sezonie, który trwa tutaj od czerwca do końca września. Czerwiec to idealny okres na żeglugę pomiędzy wyspami. Temperatury nie są jeszcze wysokie, a woda podgrzana przez wiosenne słońce jest już ciepła.  


Temperatury powietrza w dzień oscylują wokół 25°C, a w nocy ok. 22ºC.
Temperatura wody wynosi ok. 23ºC.

Rejs rozpoczyna się Castellmmare di Stabia.
W trakcie rejsu odwiedzimy między innymi takie miejsca jak: Procida, Ischia, Capri, Amalfi, Positano, Sorrento .
Jest to trasa proponowana i może ulec zmianie z powodu warunków atmosferycznych.Istnieje możliwość żeglugi w nocy (1noc).

JACHT:

Płyniemy komfortowym 3 kabinowym prawie 15 metrowym jachtem Dufour 485 Grand Large

Dokładny opis naszej jednostki tutaj: S/Y AQUAHOLIC

Jacht wyposażony jest w GPS, VHF, autopilot, ponton z silnikiem, 2 lodówki, zamrażarkę, kuchenkę z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, radio z odtwarzaczem CD, sprayhood oraz bimini chroniące przed słońcem

 Decyzja o zmianie trasy rejsu może zostać podjęta na życzenie uczestników, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub decyzji skippera mającej na uwadze bezpieczeństwo załogi lub jachtu.

 

OPIS ODWIEDZANYCH MIEJSC:

 

PONZA

Ponza jest największą z wysp archipelagu Wysp Poncjańskich. Jej poszarpane wybrzeże jest pełne małych zatoczek, grot, wapiennych skał oraz granitowych kolumn. Najlepiej zwiedzać ją z pokładu łodzi. Na Ponzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż – Chiaia di Luna.

 

PALMAROLA

Palmarola nazywana jest perłą archipelagu. Wyspa jest obszarem chronionym –stanowi rezerwat przyrody. Dzięki swojemu dziewiczemu wyglądowi oraz różnorodnej linii brzegowej uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp nie tylko w Europie, ale i na świecie.

 

VENTOTENE

Malownicza wyspa archipelagu, pełna pięknych miejsc do nurkowania i urokliwych plaż. Wyspa posiada bogatą historię – sławę zyskała już w starożytności, kiedy to wygnana na nią została córka Cesarza Oktawiana.

 

SAN STEFANO i ZANNONE

Wyspy te należą do parku narodowego. Na San Stefano można zwiedzać pozostałości więzienia, gdzie cele są ustawione w kole, a pośrodku jest posterunek strażnika.

 

ISCHIA

Największa wyspa z archipelagu Wysp Flegrejskich. Ta wulkaniczna wyspa nadal straszy wulkaniczną parą i raczy gorącymi, siarkowymi źródłami. Jedną z atrakcji są ogrody Posejdona (kompleks basenów i ogrodów). Na wyspie znajduje się jeden z najbardziej niezwykłych i najpiękniejszych zamków świata. Usytuowany na niedużej, samotnej wysepce, przez wiele wieków stanowił niedostępną twierdzę oraz jedyne schronienie mieszkańców wyspy Ischia przed piratami.

 

CAPRI

Najsłynniejsza wyspa Zatoki Neapolitańskiej. Ta słynna, górzysta wyspa gwarantuje wspaniałe krajobrazy i niezapomniane widoki. Żeglując wokół wyspy, możemy podziwiać wspaniałe formacje Faraglioni, groty Blue Marinno i Verde.

 

PROCIDA

Najmniejsza z wysp w Zatoce Neapolitańskiej. W przeszłości mieszkańcy wyspy znani byli z niechęci do masowej turystyki, dzięki czemu wyspa zachowała autentyczność i romantyczny charakter. To tutaj łączą się błękitno-zielone kolory morza, błękit nieba i pastelowe kolory zabudowań.

 

Wybrzeże Amalfi

Uznawane za jedno z najpiękniejszych na świecie. Majestatyczne góry łączą się tutaj z lazurowym, czystym morzem. Amalfi w czasach średniowiecza było jednym z najpotężniejszych ośrodków handlowych. Do dziś zachowały się pamiątki z czasów jego świetności; na czele z XIII-wieczną katedrą. Miasteczko Amalfi usytuowane jest na malowniczych, stromych klifach trawersujących wzdłuż morskiego wybrzeża i składa się głównie z wąskich i krętych uliczek oraz niezliczonej ilości schodów. Positano to skarb wybrzeża Amalfi. Malownicze miasteczko wciśnięte jest między dwa klify i wznosi się nad turkusowym morzem.

   
   

KOSZTY REJSU:

Kabina dwuosobowa: 1320 EUR

Czarter całego jachtu z skipperem: 3490 EUR

Cena obejmuje:
- czarter jachtu
- honorarium i dojazd skippera
- ponton z silnikiem zaburtowym
- ubezpieczenie KL, NNW, BP
- podatek VAT
- opłatę za rejs 10-dniowy
 

DODATKOWE KOSZTY:

Sprzątanie jachtu - 120 EUR (40 EUR za kabinę)

Kasa jachtowa: 100-150 EUR / osobę i obejmuje koszty związane z opłatami portowymi, paliwem i wyżywieniem na jachcie.
Skipper jest zwolniony z wpłat do kasy jachtowej, załoga ma obowiązek zapewnić wyżywienie dla skippera.
Kasa jachtowa rozliczana jest tuż po zakończeniu rejsu.

Kaucja: 200 EUR / osobę – niniejsza opłata pobierana jest na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu. Kwota pobrana zostanie w dniu rozpoczęcia rejsu, a zwrócona w całości w dniu jego zakończenia, jeżeli nie powstaną żadne straty.

Inne:
- koszt wycieczek po wyspach, wstęp do parków itp.,
- jedzenie w restauracjach oraz napiwki i koszty własne,

Dojazd: własny.

Informacje o przelotach: wkrótce

CERTYFIKAT ISSA: 180 PLN/osobę. W trakcie trwania rejsu jego uczestnicy mogą odbyć szkolenie    w standardach ISSA, które pozwala uzyskać certyfikat wykwalifikowanego członka załogi. Polecamy wszystkim zainteresowanym!

INFORMACJE DODATKOWE:
Osiągnięcie niektórych planowanych portów może być utrudnione ze względów pogodowych.
Rezerwacja miejsca na jachcie następuje po uiszczeniu ustalonej kwoty rejsu. 
Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

Kontakt bezpośredni:

Dariusz Ignaszak +48 601 052 623 lub Rafał Ignaszak +48 502 311 505

OFERTA SPECJALNA REZERWUJ
2017 Sail & Travel
created by: montownia.com
Zamknij
Zadzwoń do nas +48 502 311 505 lub
zapisz się do newslettera